wróć
GettyImages-1008363198 BartekSzewczyk

Głodny wrażeń? Wybierz swój cel i zaplanuj męski wypad w plener

Niezależnie od tego, czy szukamy mocnych wrażeń i adrenaliny, czy też chcemy się wyciszyć, warto wybrać miejsce blisko natury. Dokąd zatem udać się na weekendowy męski wyjazd? 

Na południe

A raczej na południowy wschód. Jest jedno miejsce w Polsce, które zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Nie ma znaczenia, czy chodzi o prezent dla kumpla, wyjazd integracyjny w męskim gronie czy też samotny wypad w poszukiwaniu wyciszenia. Na Podkarpaciu każdy znajdzie coś dla siebie. To region pełen wrażeń, gdzie nieskażona natura zachęca do odpoczynku. Podkarpacie obfituje też w wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych czy muzycznych. Tutaj znajdziemy coś dla duszy i ciała.

Dla aktywnych

Lubisz być w miejscu, gdzie dużo się dzieje? Rzeszów zaprasza na Festiwal Przestrzeni Miejskiej (7– 10 czerwca), który co roku odbywa się zazwyczaj w innym miejscu. Lokalizacje wybierane na festiwal bywają zaskakujące, jak hale obrabiarek PKP, czy fosa zamku. Festiwal to nie tylko super miejscówki, ale przede wszystkim świetna muzyka. W programie siódmej edycji znajdziemy liczne koncerty, warsztaty, wystawy, spotkania z architektami oraz pokazy filmowe. 

Dla twardzieli podkarpackie przygotowało „prawdziwą rzeźnię”. Mocne wrażenia, adrenalina i sprawdzian kondycji fizycznej to oferta IV Festiwalu Biegu Rzeźnika (30 maja – 3 czerwca). „Bieszczadzki Rzeźnik” to najbardziej popularna w Polsce górska impreza biegowa. Na początku czerwca Bieszczady opanują ekstremalni biegacze i jednocześnie miłośnicy dzikich połonin. W ramach Festiwalu można pobiec na różnych dystansach. Trasa biegu głównego zapowiada się malowniczo i gwarantuje niezapomniane widoki m.in. z Chryszczatej, czy Rabiej Skały. Szykuje się prawdziwy hardcore. Aby jeszcze lepiej poczuć klimat, wyjazd na bieg warto połączyć z wypadem pod namiot i zafundować sobie dłuższy pobyt „w dziczy”.

GettyImages
GettyImages

Kultura w męskim wydaniu

Setki artystów w jednym miejscu, do tego koncerty, wystawy i projekty artystyczne. Wschód Kultury to hasło przewodnie wydarzenia, które odbędzie się 21 – 24 czerwca w Rzeszowie. To oferta dla lubiących alternatywne rozwiązania. Tegoroczną gwiazdą festiwalu będzie Fink, nietuzinkowy artysta, który współpracował z takimi muzykami, jak Amy Winehouse, Nitin Sawhney czy Bonobo.

Z kolei miłośnikom klasyki polecamy Muzyczny Festiwal w Łańcucie (19 – 27 maja). Jak co roku do Łańcuta zawitają fenomenalni śpiewacy i instrumentaliści. O renomie Festiwalu świadczą znakomite nazwiska artystów, którzy na nim wystąpią, m.in.: śpiewak operowy Tomasz Konieczny czy skrzypek Maestro Vadim Repin. Festiwal zainauguruje opera Giuseppe Verdi’ego. Dla fanów mocniejszego brzmienia Podkarpacie zaprasza na Cieszanów Rock Festiwal (16 – 19 sierpnia). CRF to największy festiwal muzyki rockowej, w rankingu „Machiny” na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich letnich festiwali muzycznych. Występowały na nim takie legendy, jak The Exploited, czy Vader. 

Weekend pod niebem

Wizytówką Podkarpacia jest też przemysł lotniczy. To właśnie tu znajduje się najważniejszy klaster lotniczy w Europie Środkowo-Wschodniej. Ma to także swój wyraz w organizowanych w regionie wydarzeniach plenerowych. Dla miłośników lotnictwa i szybowania organizowane są m.in. IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze (28 lipca, Mielec). Tego dnia będzie można podziwiać jedyne w swoim rodzaju podniebne akrobacje. To także gratka dla spotterów, których na pokazach nie może zabraknąć. Inną podniebną atrakcją będą Balony nad Krosnem (29 kwietnia – 2 maja). Ta największa impreza na Podkarpaciu i jedyna okazja, by obejrzeć sunące po niebie dziesiątki kolorowych balonów. Podziwiać będzie można również paralotniarzy oraz skoczków spadochronowych. Niepowtarzalnych wrażeń uczestnikom dostarczy z pewnością „Nocna prezentacja balonów”.

GettyImages
GettyImages

Dla koneserów

Dla męskich znawców i miłośników rzeczy w dobrym gatunku Podkarpacie także przygotowało ofertę. W regionie znajduje się „Jasielski Szlak Winny”, idealne miejsce by cieszyć się tym trunkiem. W Jaśle 25 i 26 sierpnia odbędą się Międzynarodowe Dni Wina. Z kolei 17 czerwca w Przemyślu organizowane jest Święto Fajki. To właśnie w tym mieście, które szczyci się długą tradycją rzemiosła fajkarskiego, istnieje jedyne w swoim rodzaju Muzeum Dzwonów i Fajek. W ramach święta odbędzie się parada fajkarzy, fajkowe kiermasze oraz Turniej Wolnego Palenia Fajki. 

Nieodłącznym dodatkiem każdego męskiego wypadu jest piwo. Podkarpacie słynie z browaru Leżajsk. Przywilej warzenia piwa został nadany browarnikom leżajskim przez Zygmunta I Starego w 1525 roku. Od tamtego czasu piwo w Leżajsku warzone jest niemal nieprzerwanie. Historię tego trunku można poznać zwiedzając Ekspozycję Browarnictwa w Muzeum Ziemi Leżajskiej. Ciekawa, częściowo multimedialna wystawa przedstawia historię browarnictwa światowego, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody, które zdobył leżajski browar. To jednak teoria, a wiadomo, że piwo najlepiej smakuje w praktyce. 

Dzieje się na Podkarpaciu
Imprezy szczególnie polecane
wszystkie
koncert
sport
inne
działo się
archiwum
kalendarium
koncert
18.07
Koncert Los Kamer
Stalowa Wola
inne
20.07 - 21.07
Jarmark Podkarpacki
Rzeszów
sport
20.07
II Podkarpacki Zlot Rowerzystów
Besko
inne
27.07
Komediowy Spektakl Teatralny "Mężczyzna Idealny"
Polańczyk
koncert
27.07
Gala Muzyki Disco Polo
Jeżowe
inne
28.07
Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2019
Nowy Żmigród
koncert
02.08
Festiwal GetMeHigh
Rzeszów
koncert
01.08 - 03.08
Bies Czad Blues 2019
Przysłup 27 (k/Cisnej)
koncert
03.08
Podkarpacki Festiwal Organowy
Jarosław (i inne miasta)
sport
04.08
I Maraton Rowerowy w Grębowie
Grębów
sport
08.08 - 11.08
Poland Gravel Race
Przemyśl
koncert
10.08
Oleszyce Rap Festiwal 2019 IX Edycja
Oleszyce
inne
10.08 - 11.08
Dni Miodu
Bojanów
koncert
24.08
Rockowa Noc 2019
Rzeszów
inne
11.08
Cyklokarpaty Dukla
Dukla
koncert
15.08 - 17.08
Cieszanów Rock Festiwal
Cieszanów
inne
22.08 - 25.08
Jarmark Jarosławski
Jarosław
sport
24.08
Bieg Partyzant
Gumniska
inne
24.08 - 25.08
Dni Mielca 2019
Mielec
inne
30.08 - 31.08
KrosCon ver.2 - konwent fantastyki i gier planszowych
Krosno
relacja
ZEW się budzi Festiwal: rock od rana w sercu Bieszczad
Zobacz
relacja
ZEW się budzi Festiwal: dla po nas pokoleń robimy jaśniej!
Zobacz
inne
31.08
Holi - Święto Kolorów w Jaśle
Jasło
inne
29.06
Good Fest Dębica 2019
Dębica
inne
29.06 - 30.06
Dni Leżajska 2019
Leżajsk
inne
11.07 - 14.07
Folkowisko 2019
Folkowisko to prawdopodobnie najbardziej „dziadowski” festiwal w Polsce. Już sami organizatorzy przyznają, że Folkowisko to nie zwykła impreza, tylko stan umysłu. Najlepiej samemu się o tym przekonać w dniach 11-14 lipca w Gorajcu. Podczas imprezy zagrają m.in. Żywiołak, Dziady Kazimierskie oraz Joryj Kłoc.
koncert
21.06 - 23.06
Europejski Stadion Kultury
Europejski Stadion Kultury 2019, Rzeszów
koncert
01.06
Reggae nad Wisłokiem 2019
Rzeszów, Park Kultury i Wypoczynku
inne
02.06
V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Stalowa Wola, lotnisko w Turbi
koncert
11.05
Dawid Podsiadło Wielkomiejski Tour
Rzeszów Filharmonia Podkarpacka
sport
14.04
Bieg 80-lecia FKS Stal Mielec
Mielec
koncert
06.04
40-lecie zespołu Dżem
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
sport
22.04
Żużel: mecz Polska vs Reszta Świata
Stadion Miejski w Rzeszowie
koncert
01.05 - 05.05
Balony nad Krosnem
Krosno
koncert
02.05 - 04.05
Festiwal „ZEW się budzi”
Cisna
koncert
03.05
Święto Paniagi 2019
Rzeszów
koncert
23.05 - 25.05
Kulturalia Leżajsk
Rzeszów, ul. Dołowa
sport
26.05
IV Bieszczadzki Bieg Przełajowy
Muczne
koncert
07.04
Kasia Kowalska
 Rzeszów, Pod palmą
inne
07.06 - 08.06
Festiwal Przestrzeni Miejskiej
Rzeszów, parking przy Hali Podpromie
poprzednie
kolejne
pełna strona podkarpacia
partner