wróć
4zuzel

Żużel: mecz Polska vs Reszta Świata

Stadion Miejski w Rzeszowie

22 kwietnia żużlowa reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata. Żużlowcy pojadą na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Spotkanie będzie dla Polaków kolejnym etapem przygotowań przed zbliżającymi się zmaganiami w ramach Monster Energy FIM Speedway of Nations.

Ostatnie trzy spotkania żużlowej reprezentacji Polski z drużyną Reszty Świata dwukrotnie kończyły się zwycięstwem biało-czerwonych. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polacy wygrali z wynikiem 46:44. Zamierzają powtórzyć ten sukces, co zwiastuje kolejną emocjonującą walkę. W następnej kolejności polscy żużlowcy udadzą się na Monster Energy FIM Speedway of Nations. Stawką jest awans do turniej finałowego, który odbędzie się 20 i 21 lipca w Togliatti.

Selekcjoner Marek Cieślak przedstawił już skład Polaków. Wiemy również z jakimi numerami pojadą żużlowcy. W Rzeszowie pojadą: Jarosław Hampel (nr 9), Janusz Kołodziej (10), Maciej Janowski (11), Patryk Dudek (12), Bartosz Zmarzlik (13) oraz Wiktor Lampart (14). 

Dla rzeszowskiej publiczności jest jeden mały smaczek - Wiktor Lampart jest wychowankiem miejscowej Stali Rzeszów. W poprzednim sezonie, jako zawodnik Speed Car Motor Lublin awansował do PGE Ekstraligi. To jedyny sukces młodego żużlowca. W ubiegłym roku zdobył również tytuł Drużynowego Mistrza Świata Juniorów oraz wywalczył srebrne medale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów i Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania odbędzie się jeszcze krótka, ale ważna uroczystość. Trener Polaków Marek Cieślak zostanie oficjalnie przedstawiony jako członek Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Kup bilet

pełna strona podkarpacia
partner