wróć
Teresa Werner / fot. Adrian Ślązok/Reporter/East News

Teresa Werner zaśpiewa w Rzeszowie

Na Śląsku jej piosenki biły już rekordy popularności, a od kilku lat podbija całą Polskę. Teresa Werner zaśpiewa w rzeszowskim kinie Zorza już w niedzielę, 8 grudnia.

Teresa Werner to fenomen. Nieobecna w największych mediach, zdobyła liczną i wierną grupę fanów. Werner muzyczną karierę zaczynała w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk", z którym koncertowała w USA, Chinach i Japonii. Osiem lat rozpoczęła karierę solową wydając singiel "Miłość jest piękna". W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta "Spełnić marzenia", która pokryła się Platyną.

- Jestem Ślązaczką z krwi i kości, śpiewałam zresztą przez lata w zespole Śląsk, i te ludowe śląskie klimaty są mi bliskie. Chociażby piosenka "Dałabym ci, dała" ma pewien folklorystyczny rys (śmiech). Do tej pory nie śpiewałam jednak w języku śląskim - mówiła wokalistka w rozmowie z Onetem.

W internecie Teresa Werner bywa nazywana "królową śląskiego disco polo". Sama uważa to za nieporozumienie. "Moja muzyka być może ma elementy wspólne z disco polo, trudno to wykluczyć, nie wiem jednak skąd wzięło się to określenie. Ktoś na własne potrzeby określił moje piosenki w ten sposób, a inni to podchwycili. Nie twierdzę, że disco polo mi się nie podoba, niemniej na dzień dzisiejszy nie uprawiam tego gatunku muzycznego - mówiła.

"Dla kogoś będzie to folk, dla kogoś innego dance... Ja osobiście nie czuję potrzeby określania jej w żaden sposób" - podsumowała gatunek muzyki, który wykonuje.

pełna strona podkarpacia
partner