wróć
Russian National Ballet - Kostroma

Russian National Ballet "Kostroma" w Filharmonii Podkarpackiej

  • Jeden z najlepszych zespołów świata – Russian National Ballet Kostroma  wystąpi 19 listopada w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Zespół ten to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny na równi z baletem Moisiejewa, Bieriozką i Krasnojarskiem. 

Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.

Program prezentowany przez Russian National Ballet, zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów – to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feria barw i bogactwo dźwięków przeniosą Państwa w inny świat, to będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna a zarazem ekspresyjna i pełna wigoru i spektakularnych efektów.

pełna strona podkarpacia
partner