wróć
Maleo Reggae Rockers / Fot. Artur Rawicz / Onet

Reggae nad Wisłokiem 2019

Rzeszów, Park Kultury i Wypoczynku

Już 1 czerwca odbędzie się jubileuszowy 5. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem”. Impreza odbędzie się w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Tegoroczną gwiazdą jest zespół legendy polskiego rocka Darka "Maleo" Malejonka, Maleo Reggae Rockers. Na scenie zagra również pochodzący ze Świdnika Damian Syjonfam.

„Reggae nad Wisłokiem” to impreza plenerowa, która swój początek ma w 2015 roku. Co ciekawe, za jej powstanie odpowiadają głównie mieszkańcy Rzeszowa, którzy pięć lat temu wzięli udział w głosowaniu z okazji 5-lecia Rzeszowskiego Domu Kultury. W konkursie znajdowało się w sumie pięć propozycji, ale to właśnie „Reggae nad Wisłokiem” zdobyło największą liczbę głosów. Do tej pory na imprezie wystąpili m.in. Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Vavamuffin, Dark Angel, Radikal Guru, Dreadsquad, Tabu czy Junior Stress.

W tym roku również zobaczymy prawdziwe gwiazdy. Na scenie głównej wystąpią: Roots Digital Sound feat. Kulturalny (godz. 15), Jabbadub (g. 16), Boleo & Follow The Riddim (g. 17.30), Damian Syjonfam (g. 19) oraz Maleo Reggae Rockers (g. 20.30). Imprezą towarzyszącą jest afterparty w klubie Vinyl przy ul. Piłsudskiego 31, które rozpocznie się o godz. 23. Można oczekiwać tam zabawy w klimatach dub, czyli popularnej „Kuchnii Jamajskiej”.

Założycielem i liderem Maleo Reggae Rockers jest Dariusz „Maleo” Malejonek. To prawdziwa legenda polskiego rocka, którą wcześniej mogliśmy usłyszeć w takich zespołach jak Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego. W 2014 r., za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

To nie jedyne atrakcje, jakie czekają uczestników „Reggae nad Wisłokiem”. W tym roku impreza łączy się z obchodami Dnia Dziecka. W związku z tym organizatorzy przygotowali coś specjalnego dla dzieci. - Koncertom towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje w strefie dla dzieci Reggaeland oraz rodzinnej strefie Chillout – informuje nas Rzeszowski Dom Kultury.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2019 roku w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Wstęp jest bezpłatny.

pełna strona podkarpacia
partner