wróć
quebonafide

Kulturalia Leżajsk

Rzeszów, ul. Dołowa

Quebonafide, Brathanki, Big Cyc, Grzegorz Hyży i Hunter - to tylko niektóre z gwiazd, które zagrają podczas najważniejszej imprezy studenckiej w Rzeszowie. Przez trzy dni (23-25 maja) to właśnie studenci będą rządzić w mieście. Tegoroczne KultURalia 2019 odbędą się na placu na ul. Dołowej.

Trzydniowe muzyczne święto studentów rozpocznie się 23 maja. Pierwszego dnia na scenie zagrają m.in. Pawbeats, VNM, Bisz, Bonson, Te-tris, Natalia Grosiak i Marika. Gwiazdami wieczoru będzie zespół Hunter oraz Grzegorz Hyży. Drugi dzień to ukłon w stronę miłośników muzyki disco-polo: Top Girls, Kordian, Łobuzy. Pod koniec dnia wystąpią Big Cyc oraz Brathanki.

Z kolei trzeciego dnia zagrają: Elektryczne Gitary, Łydka Grubasa, Polska Wersja i Romantycy Lekkich Obyczajów. Gwiazdą wieczoru będzie Quebonafide. Do grona wymienionych zespołów należy dodać również Zakopower, które wystąpi podczas przekazania studentom kluczy do miasta na rzeszowskim Rynku.

KultURalia 2019 to nie tylko koncerty, ale również inne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali również turniej e-sportowy oraz turniej gry w kręgle w Kręgielni Galaktyka. Dodatkowo będzie można spróbować swoich sił w grze w tenisa lub spędzić czas ze znajomymi przy ulubionej grze planszowej.

Tegoroczne KultURalia są wyjątkowe jeszcze po jednym względem. Po raz pierwszy do organizatorów wydarzenia dołączyły prywatne uczelnie. Obecnie są to: Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

http://kulturalia.urz.pl/

pełna strona podkarpacia
partner