wróć
biegprzejalowyropemzubra

IV Bieszczadzki Bieg Przełajowy

Muczne

Już 26 maja w Mucznem biegacze będą mogli spróbować swoich sił w ramach IV Bieszczadzkiego Biegu Przełajowego "Tropem Żubra”. Zawodnicy przetestują własne możliwości i wytrzymałość na dwóch dystansach.

IV Bieszczadzki Bieg Przełajowy "Tropem Żubra" to m.in. półmaraton o długości 20 kilometrów "Półmaraton to bieg tylko dla wytrzymałych biegaczy górskich. Jego trasa poprowadzona jest przez nieutwardzone drogi leśne (szlaki). Przewyższenia trasy przekraczają 900m. Podczas biegu można podziwiać wysokie partie Bieszczadów ciesząc się pięknymi widokami" - informują organizatorzy wydarzenia.

Jest też coś dla prawdziwych twardzieli - krótszy, ale znacznie trudniejszy bieg z przeszkodami MUCZMAGEDDON. Na trasie liczącej 7 kilometrów znajduje się siedem przeszkód, które każdy z uczestników będzie musiał pokonać, by ukończyć bieg. Według organizatorów uczestnicy powinni ukończyć MUCZMAGEDDON maksymalnie w ciągu 1,5 godziny. Taki jest zapis w regulaminie imprezy.

Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji ruchowej, pobudzanie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności ruchowej oraz promocja walorów krajobrazowo-przyrodniczych Nadleśnictwa Stuposiany. Zapisy na bieg ciągle trwają.

www.muczne-biegowki.plN

pełna strona podkarpacia
partner