wróć
fot. materiały prasowe/Karrot Kommando

Folkowisko 2019

Folkowisko to prawdopodobnie najbardziej „dziadowski” festiwal w Polsce. Już sami organizatorzy przyznają, że Folkowisko to nie zwykła impreza, tylko stan umysłu. Najlepiej samemu się o tym przekonać w dniach 11-14 lipca w Gorajcu. Podczas imprezy zagrają m.in. Żywiołak, Dziady Kazimierskie oraz Joryj Kłoc.

- Ze względu na motyw przewodni – „Dziady” – postawimy akcent na sztukę opowiadania i kulturę mówioną. Będzie dużo historii, bajek i legend – zarówno prezentowanych przez mistrzów tych sztuk, jak i tworzonych przez uczestników festiwalu – informują organizatorzy wydarzenia.

Folkowisko 2019 to nie tylko muzyczna uczta dla uszu. Uczestnicy będą mogli posłuchać opowieści podróżniczych oraz tradycyjnych historii. Organizatorzy zadbali również o to, by wydarzenie mogło być wspaniałą zabawą dla całych rodziny. Właśnie dlatego powstanie Dzieciowioska, czyli specjalne wydzielone miejsce dla dzieci, gdzie będą mogły bezpiecznie spędzić czas.

W tym roku motywem przewodnim imprezy będą Dziady. Z tej okazji muzyczna część festiwalu będzie kręciła się wokół najbardziej „dziadowskiego” instrumentu w naszym regionie, czyli liry korbowej. Dlatego Folkowisko odwiedzi wielu mistrzów „kręcenia korbą”, którzy grają na niej zarówno klasycznie, jak i modyfikujących jej brzmienie.

Kogo zobaczymy w tym roku? Niemal każdego dnia dowiadujemy się o wydarzeniu czegoś nowego. Na ten moment wiemy, że na scenie wystąpią: Żywiołak, Hańba, Dziady Kazimierskie, Pablopavo i Joryj Kłoc.

Dodatkowego smaczku imprezie dodaje fakt, że muzycy wystąpią na scenie, która powstaje z prawie 200-letniej chaty. Festiwal odbędzie się w dniach 11-14 lipca w Gorajcu. Za wejście na jeden dzień zapłacimy 25 zł. W ofercie są jeszcze karnety.

pełna strona podkarpacia
partner