wróć
festiwal przestrzeni miejskiej

Festiwal Przestrzeni Miejskiej

Rzeszów, parking przy Hali Podpromie

Jak ocalić od zapomnienia znane miejsca? To właśnie cel wyjątkowego Festiwalu, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2019 r. w Rzeszowie. Dzięki niemu przestrzeń miejska, którą widzimy na co dzień, pokazywana jest w innych barwach. W tym roku Festiwal Przestrzeni Miejskiej odbędzie się na parkingu przy Hali Podpromie w Rzeszowie.

Główną ideą Festiwalu Przestrzeni Miejskich jest spojrzenie na miejską przestrzeń z innej perspektywy. - Wybierane są miejsca nietypowe i zapomniane lub przeciwnie – znane i lubiane, które na czas trwania Festiwalu wykorzystane są inaczej niż na co dzień. Ta idea ma służyć rewitalizacji i oswajaniu przestrzeni miejskiej oraz skłaniać do spojrzenia na miasto z innej niż zazwyczaj perspektywy – informują organizatorzy Festiwalu Przestrzeni Miejskich.

Wcześniejsze edycje odbyły się w wielu ciekawych miejscach, m.in. w starych halach fabryki Zelmer przy ul. Langiewicza, w hali obrabiarek PKP, na dziedzińcu zabytkowych kamienic przy al. Piłsudskiego 8-10 w Rzeszowie czy w fosie Zamku Lubomirskich.

W tym roku wydarzenie rozpocznie się 7 czerwca o godz. 10 i potrwa do 8 czerwca do godz. 23. W poprzednich latach na scenie muzycznej wystąpili m.in. Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx, Bokka, Fismoll, Skubas, Smolik, Mikromusic, Król, Baasch, Bownik i inni. 

http://festiwalprzestrzeni.pl/

pełna strona podkarpacia
partner