wróć
fot. Maciej Golcon/Eastnews

Europejski Stadion Kultury

Europejski Stadion Kultury 2019, Rzeszów

9. edycja festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury odbędzie się w dniach 21-23 czerwca br. W tym roku organizatorzy przygotowali 40 różnych wydarzeń. Na ogłoszenie tegorocznych gwiazd musimy jeszcze trochę poczekać. Tylko w zeszłym roku na koncercie głównym bawiło się ponad 50 tys. osób.

Festiwal powstał w 2011 roku, a od 2013 r. odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury 2019 to łącznie 40 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki. W ramach wydarzenia uczestnicy mogą bezpłatnie wybrać się na koncerty, spektakle, wystawy, pokazy filmowe, warsztaty oraz spotkania. Impreza rozpocznie się w piątek 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

- Na scenie pojawiają się największe polskie gwiazdy, które razem z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego wspólnie wykonają swoje utwory. Podczas festiwalu nie zabraknie także kolejnych edycji wydarzeń znanych już rzeszowskiej publiczności, które na stałe wpisały się w program Festiwalu, takich jak choćby Silent Disco - zapowiadają organizatorzy.

W zeszłym roku największą gwiazdą był Fink – brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ. Muzyk wystąpił razem z bardzo popularnym w Polsce Organkiem. Oprócz nich na scenie wystąpili m.in. Golec uOrkiestra i Zdob si Zdub (Mołdawia) Lao Che i Trio Mandili (Gruzja), Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina).

Projekt integruje środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego, czyli Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Na Festiwal Wschód Kultury składają imprezy organizowane w trzech polskich miastach: Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

pełna strona podkarpacia
partner