wróć
Eleni / fot. Jarosław Antoniak/mwmeda

Eleni w Lubaczowie

Niegdyś jej fani z utęsknieniem czekali na niedzielę – niemal każde wydanie telewizyjnego „Koncertu życzeń” okraszone było utworem Eleni. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „Miłość jak wino”, „Za wszystkie noce” to tylko niektóre z przebojów z jej bogatej dyskografii. Artystka zaśpiewa we wtorek 19 listopada o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Lubaczowie. Bilety 65 zł.

Eleni to wciąż jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek. Chwytliwe melodie i optymistyczne przesłanie utworów szybko zjednały jej wielbicieli, pragnących zapomnieć o codziennych trudach. Słyszalna w głosie radość (z delikatną nutką nostalgii), podparta świetną dykcją stały się jej rozpoznawczymi znakami. A przecież artystka do 6. roku życia nie mówiła po polsku! Jej rodzice przybyli do naszego kraju w latach 50-tych, uciekając z ogarniętej wojną domową Grecji.

Eleni urodziła się już w Bielawie na Dolnym Śląsku, jako 10. dziecko Despiny i Peryklesa Milopulos. Rodzinny zwyczaj wspólnego śpiewania przełożył się na wybór życiowej drogi. W 1975 r. Eleni zaczęła śpiewać w zespole Prometheus, wykonującym tradycyjne pieśni greckie. Jej profesjonalna kariera rozpoczęła się od piosenki „Po słonecznej stronie życia” (1977 r.), która dotarła do szerszej publiczności. Od tej pory wydała ponad 20 albumów z piosenkami, łączącymi greckie motywy melodyjne z polskim śpiewem.

W 1994 r. wokalistkę boleśnie doświadczył los – tragiczną śmiercią zginęła jej jedyna córka Afrodyta. Mimo osobistego dramatu, Eleni wciąż z miłością spogląda na świat. Jej śpiew to prawdziwy balsam dla duszy. Setki nagranych utworów sprawiają, że podczas występów na żywo artystka często zmienia repertuar. Ale są przeboje, bez których żaden koncert nie może się obyć: „A słońce sobie lśni”, „Miłość jak wino”, "Troszeczkę życia, troszeczkę słońca”, „Do widzenia mój kochany”. Zdarzyło się jej zaśpiewać dla jednej słuchaczki, ale w Lubaczowie hala na pewno wypełni się spragnioną ciepła publicznością.

pełna strona podkarpacia
partner