wróć
Doda

Doda z Orkiestrą

Zimą 2019 fani polskiego popu czekali na nową płytę Dody. Album niezwykły, bo dedykowany zmarłej babci. Wokalistka obiecała jej , że nagra płytę w jej guście, z orkiestrą i dojrzale zaśpiewaną. Album "Dorota" jest już w sprzedaży, a Doda ruszyła w trasę z Orkiestrą. Jeden z koncertów odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej, w sobotę, 22 lutego.

- Zauważyłam taki niedosyt u moich fanów i odbiorców, takiej poważnej Dody. Może dlatego, że mają jakiś niedosyt poważnej mnie. To jest dla nich takie egzotyczne połączyć mnie z poważną i poruszającą interpretacją jakiegoś utworu, a bardzo im się to wszystkim podoba - mówiła Doda w jednym z wywiadów na stronie Plejada.pl.

Poważna płyta Doroty ukazała się 25 stycznia 2019 roku. Na albumie zatytułowanym "Dorota" znalazło się 13 piosenek, w tym trzy covery, ''Krakowski spleen” z repertuaru Maanamu, ''Niech żyje bal" Maryli Rodowicz oraz '"Wrecking ball" Miley Cyrus. Do pracy przy płycie piosenkarka zaprosiła orkiestrę symfoniczną.

"Dorotę" wokalistka zadedykowała zmarłej w czerwcu 2019 roku babci. Po jej śmierci piosenkarka odwołała część koncertów, przerwała także pracę w studiu.

"Piosenkarka nową płytą znowu zaprasza swoich fanów do życia prywatnego, ale tym razem robi to bardzo ostrożnie. Napisany przez Arka Kłusowskiego utwór "'Nie mam dokąd wracać' to rozważanie nad życiem i miłością. (...) Z kolei "Nie wolno płakać" Doda napisała po śmierci swojej babci. Kawałek jest wizytówką całej płyty i zapewne dlatego został wybrany na pierwszy singiel" - pisał w recenzji albumu "Dorota", Bartosz Sąder.

Czego można spodziewać się po występie na żywo wokalistki? "Piękne kreacje. Zjawiskowa oprawa wizualna oraz zapierająca dech w piersiach pirotechnika. Na takie szaleństwo może pozwolić sobie tylko Doda! Teraz, zobaczymy i usłyszymy artystkę w pełnych rozmachu aranżacjach jej największych przebojów zagranych z orkiestrą, ale pojawią się również niespodzianki! - zapowiada organizator.

Kierownikiem muzycznym i aranżerem wydarzenia jest Wojciech Zieliński, który stworzył aranżacje do ok. 1600 piosenek z repertuaru najwybitniejszych gwiazd polskiej sceny, pracując również przy bestsellerowych musicalach i realizacjach teatralnych.

Próbkę koncertu Dody z Orkiestrą można zobaczyć w Internecie. Fani komentowali występ:

Fantastyczny koncert, który udowadnia wszechstronność Dody. Potrafi stworzyć duże show z wieloma strojami i rekwizytami a tutaj pokazuje wszystkim, że sam jej głos wystarczy by zrobić wrażenie. Bardzo elegancki koncert. Królowa jest tylko jedna (tiio2208)

Piękna piosenka dla babci. Łzy same się cisną do oczu mimo, że ja jeszcze babcie mam (zaneta87)

To było fantastyczne doznanie, móc podziwiać, oglądać, ale co najważniejsze- wysłuchać, tego koncertu na żywo na hali Ergo Arena w Trójmieście. To było coś. (0001)

Bilety na koncert Dody w Filharmonii Podkarpackiej kosztują od 120 do 150 zł.

pełna strona podkarpacia
partner