wróć
fot. Zofia i Marek Bazak / East News

Dni Leżajska 2019

Leżajsk

To będą dwa dni wyśmienitej zabawy. Jak co roku Dni Leżajska przyciągną do miasta prawdziwe tłumy. W tym roku na scenie zobaczymy jeden z najważniejszych zespołów w historii disco polo – Bayer Full.

Leżajsk to miasto w Polsce, w północnej części województwa podkarpackiego, które leży w dolinie Sanu, na skraju dawnej Puszczy Sandomierskiej. Zamieszkuje go ok. 14 tys. mieszkańców. Pierwsza udokumentowana historycznie wzmianka o Leżajsku pochodzi z 1354. Wtedy to Kazimierz Wielki nadał Janowi Pakosławowi ze Stróżysk - miasto Rzeszów z okolicą po Dąbrowę na północy, Czudec na zachodzie i wieś Leżajsk na wschodzie.

Dni Leżajska w tym roku odbędą się w dniach 29-30 czerwca. Świętowanie rozpocznie się w sobotę o godz. 17 zabawą ze sceny z animatorami. Następnie o godz. 19 publiczność będzie rozgrzewał discopolowy zespół Fenix, z którym później będzie można pobawić się na żywo. Tuż po północy nastąpi koniec pierwszego dnia imprezy.

W niedzielę konferansjer oficjalnie otworzy kolejny etap Dni Leżajska o godz. 15. Pół godziny później animatorzy zaprezentują specjalny program dla najmłodszych. Po zabawie dla dzieci nastąpi oficjalne przywitanie burmistrzów i zaproszonych gości. O godz. 17 będzie można wziąć udział w dojeniu sztucznej krowy.

Tego dnia część muzyczna rozpocznie się o godz. 18.30. Na scenę wyjdzie zespół Baby Full. O 20 publiczność zgromadzona na stadionie ujrzy najstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów w historii polskiego disco polo. Mowa o Bayer Full, którego liderem jest wokalista Sławomir Świerzyński. Zespół ma na swoim koncie siedem płyt, które rozeszły się w łącznym nakładzie 16 milionów egzemplarzy. Dni Leżajska 2019 zwieńczą występy zespołów Nowator i B.R.O.

pełna strona podkarpacia
partner