wróć
3stal

Bieg 80-lecia FKS Stal Mielec

Mielec

Dwukrotny mistrz Polski w piłce nożnej i ćwierćfinalista Pucharu UEFA - to największego osiągnięcia w historii FKS Stal Mielec. W tym roku klub obchodzi 80-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odbędzie się wieczorny bieg po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to drugie tego typu wydarzenie w historii miasta.

Klub FKS Stal Mielec powstał w 1939 roku i działał fabryce lotniczej. Był taki okres w historii zespołu, że grało w nim wielu reprezentantów kraju oraz inni czołowi piłkarze. Przełożyło się to na największe sukcesy w historii klubu. W sezonach 1972/73 i 1975/76 udało się zdobyć tytuł mistrza Polski. Klub z Mielca jest też jednym z dwóch ćwierćfinalistów pucharu UEFA. Udało się zajść tak daleko w sezonie 1975/76. 

Późniejsze lata nie obfitowały już w takie sukcesy. Klub spadł z Ekstraklasy, a pod koniec lat 90. doszło do jego upadku. Ostatecznie udało się odbudować zespół, który obecnie walczy w I lidze. Dla wielu mieszkańców Mielca jest to prawdziwy symbol, który postanowiono uczcić specjalnym wydarzeniem. Będzie to bieg 80-lecia FKS Stal Mielec. 

-To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. To także wyjątkowa okazja, aby wzbogacić się m.in. o unikalny pamiątkowy medal, który będzie przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Wyjątkowymi statuetkami przygotowanymi specjalnie na tą okazję, nagrodzimy m.in. najlepszych w kategoriach wiekowych. Idealną pamiątką będzie również koszulka biegowa, która jednocześnie będzie kolekcjonerską pamiątką dla miłośników biegów i piłki nożnej - podkreślają organizatorzy. 

Trasa przebiega po pasie startowym mieleckiego lotniska. Uczestnicy wydarzenia będą mieli do pokonania 6,5 km. Start i meta zawodów zostaną zlokalizowane obok wieży kontroli lotów. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku. Start biegu zaplanowano na godz. 19.

http://stalmielec.com/

pełna strona podkarpacia
partner