wróć
balonynadkrosnem1

Balony nad Krosnem

Krosno

Nad Krosnem po raz kolejny pojawi się wiele kolorowych balonów. W dniach 1-5 maja 2019 roku odbędą się tam XX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Impreza to nie tylko loty balonem. Organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji. Na scenie muzycznej zagrają m.in. Organek, Grubson i XXANAXX.

To będzie jubileuszowa XX edycja Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych. Impreza będzie wyjątkowa jeszcze z jednego powodu - po raz pierwszy na niebie pojawi się balon miasta Krosna. Jego załoga zmierzy się z innymi zespołami, m.in. z Polski, Węgier, Słowacji i Litwy. Kierowanie balonem powierzono doświadczonemu pilotowi, jakim jest Witold Filus. To sześciokrotny Mistrz Polski. Na koncie ma również dwa srebrne medale w Pucharze Europy. Skład uzupełniają Paweł Hawrot i Jerzy Grzesiński.

Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Na scenie zagrają m.in. Organek, Grubson, XXANAXX i Aleksandra Kozubal. W piątek 3 maja odbędzie się też pokaz lotniczy Baltic Bees Jet Team. Ale to nie wszystko. Dodatkowo w dniach 3-4 maja odbędzie się II Podkarpacki Zlot Samolotów Lekkich, a 4-5 maja III Krośnieńskie Mistrzostwa Paralotniowe o puchar Prezydenta Miasta Krosna

Organizatorzy zastrzegają, że zawody balonowe zaplanowane w terminie 2-4 maja o godz. 6 i 18 są uzależnione od dobrej pogody. Odbędą się jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Decyzje co do miejsca startu balonów oraz zakończenia imprezy będą należały do dyrektora sportowego zawodów. Operatorem jest Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej.

Zawody oraz wszystkie wydarzenia towarzyszące odbędą się na lotnisku w Krośnie. Chętni będą mogli zwiedzieć hangary, a nawet skorzystać z oferty lotów widokowych. Oficjalnym partnerem XX Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych jest jest województwo podkarpackie. W ubiegłym roku impreza przyciągnęła do Krosna kilka tysięcy osób. 

http://www.rckp.krosno.pl/strona-666-balony_nad_krosnem_2019.html

pełna strona podkarpacia
partner