wróć
Fot. Shutterstock

11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Jak w trzy dni zwiedzić niemal cały świat, praktycznie nie ruszając się z miejsca? Wystarczy przybyć na 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy do G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. W dniach 29 listopada ­­‒ 1 grudnia o swoich pasjach, dokonaniach i osiągnięciach opowiadać będą zarówno wyczynowi i popularni globtroterzy, jak i zwyczajni wędrowcy, autostopowicze i backpakerzy. W ramach imprezy zaplanowano także muzyczną podróż z zespołem Voo Voo.

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy to pierwsza i największa impreza festiwalowa o tematyce podróżniczej w województwie podkarpackim, odbywająca się nieprzerwanie od 2009 roku. Na przełomie listopada i grudnia już po raz jedenasty będziemy mogli odbyć niezapomnianą podróż przez świat! Gdzie tym razem pojedziemy wraz z organizatorami?

Już na dobry początek w podróż dookoła świata zabierze nas Piotr Śliwiński. Ten pochodzący z Podkarpacia podróżnik to prawdziwy Phileas Fogg naszych czasów ­­‒ w ciągu 12 lat już 12 razy okrążył glob. W dodatku zdobywa też Koronę Ziemi, przed rokiem w dramatycznych okolicznościach osiągając szczyt Mount Everestu. Z Himalajami i tą górą zmierzymy się też za sprawą 27-letniej Magdaleny Gorzkowskiej. Była biegaczka, w ubiegłym roku zasłynęła tym, że jako najmłodsza Polka i pierwsza olimpijka w historii weszła na najwyższy szczyt świata. Była lekkoatletka zamierza stanąć na wierzchołku wszystkich 14 ośmiotysięczników, co jeszcze nie udało się żadnej Polce. Udział w imprezie potwierdził też Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów.

Do Papui, która jeszcze do niedawna była jednym z najtrudniej dostępnych rejonów świata, zabiorą nas Anna I Jakub Urbańscy. Wśród gości ­­­‒ za sprawą internetowej ankiety ­­‒ pojawią się też m.in. Ola i Karol Lewandowscy z Busem Przez Świat ­­‒ Bus Around The World z ich opowieścią z historycznej drogi 66 w USA. Ponadto swój świat pokaże nam Jakub Porada, popularny dziennikarz telewizyjny i radiowy. Z kolei o przezwyciężaniu własnych słabości opowie Jasiek Mela.

Mało? To dla tych lubiących muzyczne eskapady mamy jeszcze koncert Voo Voo. Po blisko 7 latach nieobecności zespół wraca do Rzeszowa w swoim pełnym składzie z najnowszym albumem „Za niebawem”. Po spokojnej, klimatycznej płycie „7” Wojciech Waglewski i spółka postawili tym razem na żywioł, rytm i mocniejsze gitarowe akcenty. Koncert odbędzie się w piątek 29 listopada o godz. 20.30 w G2A Arena.

Piątek, 29.11.2019 – G2A Arena– Start: 16.00

Piotr Śliwiński – 12 x dookoła świata z Podkarpacia!

Roman Stanek – Zachodnie wybrzeże Spitsbergenu i polskie stacje badawcze

Magdalena Gorzkowska – Z Igrzysk Olimpijskich w Himalaje

TEN GOŚĆ smakuje teraz Świat gdzieś daleko – dogadujemy szczegóły!

20:30 – Koncert Kalejdoskopu: Wojciech Waglewski i VOO VOO – Za niebawem

Sobota, 30.11.2019 – G2A Arena – Start: 14.00

Bartek Rubik – Mozaika latynoamerykańska

Natalia Mileszyk – Twarze Iranu kobiecym okiem

Ola i Karol Lewandowscy – Busem przez świat. Droga 66

Szymon Radzimierski – Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura

Anna i Jakub Urbańscy – Papua – ostatni kontakt

Ryszard Czajkowski – Podróżnik od zawsze

TEN GOŚĆ wstępnie już potwierdził – na dniach ogłosimy Jego nazwisko!

Niedziela, 01.12.2019 – G2A Arena – Start: 14.00

Tomasz Owsiany – Do wnętrza Gujany Francuskiej

Renata Sabela – Bhutan – Życie u podnóża Himalajów

Anna i Krzysztof Kobusowie – Namibia. Przez pustynię i busz

Jakub Porada – Pokaż nam świat

Jasiek Mela – O podróżach na krańce świata i w głąb siebie

Krzysztof Wielicki – Piekło mnie nie chciało

pełna strona podkarpacia
partner