wróć
fot. mwmedia

Kalendarium na czerwiec

Czerwiec 2019 na Podkrpaciu to miesiąc pełen wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy kultury powinni zainteresować się festiwalami Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury, Reggae nad Wisłokiem czy Forum Przestrzeni Miejskiej. Fani sportu w naszym kalendarium znajdą m.in. Cyklolarpaty, Podkarpackie Pokazy Lotnicze oraz Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl. W czerwcu odębdą się także Dni Jasła oraz Dni Łańcuta, a to i tak jeszcze nie wszystkie atrakcje.

Cyklolarpaty – 1 czerwca - Pruchnik

Cyklokarpaty to maratony rowerowe przeznaczone dla amatorów oraz wyścigi dla dzieci, które odbywają się na terenie województwa podkarpackiego. Ściga się można od kwietnia do września, w kilkunastu miejscowościach na Podkarpaciu. 1 czerwca wyścig odbędzie się w Pruchniku, czyli klimatycznej miejscowości, która zachowała charakter XIX-wiecznych miasteczek galicyjskich, z drewnianą zabudową rynku.

Reggae nad Wisłokiem 2019 - 1 czerwca - Rzeszów

Już 1 czerwca odbędzie się jubileuszowy 5. Ogólnopolski Festiwal „Reggae nad Wisłokiem”. Impreza odbędzie się w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach. Tegoroczną gwiazdą jest legendarna grupa Maleo Reggae Rockers. Na scenie zagra również pochodzący ze Świdnika Damian Syjonfam.

Dni Tyczyna 2019 - 1-9 czerwca - Tyczyn

Przez ponad tydzień miejscowość Tyczyn będzie obchodziła w tym roku swoje święto. Tegoroczne Dni Tyczyna rozpoczną się już 1 czerwca i potrwają do 9 czerwca. W programie znalazły się m.in. piknik rodzinny, eksplozja kolorów, XX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych, spotkanie z poezją, dyskoteka oraz koncerty plenerowy, którego gwiazdą będzie Kamil Bednarek & 5 Element.

V Podkarpackie Pokazy Lotnicze - 2 czerwca - Stalowa Wola

Jubileuszowe 5. Podkarpackie Pokazy Lotnicze przyciągną na lotnisku w Turbi prawdziwe gwiazdy lotnictwa. Będziemy mogli podziwiać akrobacje w wykonaniu Łukasza Czepiela oraz Macieja Pospieszyńskiego. Na niebie zobaczymy również Biało-Czerwone Iskry. Organizatorzy spodziewają się ok. 20 tys. widzów.

Forum Przestrzeni Miejskiej - 6-8 czerwca - Rzeszów

Smolik i Kev Fox. Żaneta Łabudzka, Marika i Mikromusic - to gwiazdy, które wystąpią podczas Festiwalu Przestrzeni Miejskiej 2019. Wydarzenie wystartuje w pierwszej połowie czerwca. W tym roku odbędzie się w zupełnie nowym miejscu. Tegoroczna, ósma już edycja Festiwalu odbędzie się na parkingu przy Hali Podpromie, w pobliżu rzeszowskich bulwarów

Dni Miasta Łańcuta - 7-8 czerwca - Łańcut

Od oficjalnego otwarcia Dni Miasta rozpoczną się dwudniowego obchody Dni Miasta Łańcuta. W dniach 7-8 czerwca br. miasto przygotowało dla swoich mieszkańców oraz turystów szereg atrakcji. Będą animacje i zabawy dla dzieci z Zumba&Fun, pokazy laserów oraz Wielki Turniej Gmin Powiatu Łańcuckiego. Na scenie zobaczymy m.in. Mario Szaban i Big M Band, Luizę Ganczarską oraz gwiazdę Sylwię Grzeszczak.

III Wyszehradzki Ultramaraton Twierdza Przemyśl - 8 czerwca - Przemyśl

III Wyszehradzkiego Ultramaratonu Twierdza Przemyśl organizowany jest przez Przemyski Klub Biegacza. Uczestnicy biegu mogą wybrać dwie trasy: Dystans Cesarski 55 km lub Dystans Forteczny 21 km. W tym roku biegacze wystartują 8 czerwca. Ultramaraton to bieg z historią w tle. Biegacze zdobywają trzecią co do wielkości twierdzę, nie tylko biegając drogami fortecznymi, ale również wbiegając na poszczególne forty.

10. Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy - 8 czerwca - Rzeszów

Już 8 czerwca punktualnie o godz. 11 przed wejściem do budynku Politechniki Rzeszowskiej nastąpi inauguracja jubileuszowych 10. Dni Odkrywców. Z tej okazji przygotowane zostaną cztery strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. W programie znalazły się m.in. interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii.

Stand-up Comedy Mateusz Socha w programie Król Piaskownicy - 12 czerwca - Dębica

Mateusz Socha przygodę ze stand-upem zaczął w styczniu 2016. Jak sam mówi, lubi opowiadać historie, a ludzie najwidoczniej uwielbiają ich słuchać. Będzie do tego doskonała okazja już 12 czerwca w Zamku Camelot w Dębicy. Komik zaprezentuje swój program „Król Piaskownicy”. Bilety można nabyć już za 30 zł.

Tresowany Mężczyzna - Ave Teatr - 14 czerwca - Rzeszów

Sztuka powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar pod tym samym tytułem. Książka zrobiła furorę i zapewniła autorce niemały rozgłos. To komedia, która porusza spostrzeżenia pisarki na temat płci. Na scenie zobaczymy m.in. Magdalenę Kozikowską-Pieńko, Małgorzatę Machowska, Beatę Zarembiankę i Kornela Pieńko. Ceny biletów zaczynają się już od 50 zł.

Piknik Pieśni Radosnej Bieszczady – 20-22 czerwca - Ustrzyki Górne

Jeszcze niedawno był to Festiwal Pieśni Radosnej. Organizatorom nie udało się stworzyć pełnoprawnego festiwalu, więc stworzyli piknik. Podczas tych kilku dni w schronisku Jaworzec, Zajeździe pod Caryńską i Chartce pod Gwiazdami wystąpią m.in. Paweł Szymański i Grupa Na Swoim. Po koncercie wszyscy będą mogli pójść na Cerkwisko.

Street Food na Bulwarach – 21-23 czerwca - Rzeszów

W ramach Europejskiego Stadionu Kultury do Rzeszowa przyjedzie mnóstwo food trucków, które będą serwowały znakomite jedzenie z różnych zakątków świata. Impreza potrwa przez trzy dni i odbędzie się na Bulwarach przy rzece Wisłok. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno amatorzy kuchni meksykańskiej, fani pierogów czy jedyne takie churros w kraju.

14. Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury 2019 – 21-23 czerwca - Rzeszów

9. edycja festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury odbędzie się w dniach 21-23 czerwca br. W tym roku organizatorzy przygotowali 40 różnych wydarzeń. Na ogłoszenie tegorocznych gwiazd musimy jeszcze trochę poczekać. Tylko w zeszłym roku na koncercie głównym bawiło się ponad 50 tys. osób.

Opera Świętojańska – 23 czerwca - Przemyśl

Noc świętojańska to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem słońca. Nic dziwnego, że w ten wieczór muzyka może mieć magiczną moc. Tak będzie podczas Opery Świętojańskiej w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Grupa Operowa Sonori Ensemble zapewni nam wyjątkowe arie, duety i ansamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy. Bilety można nabyć w cenie 60 zł.

Dni Jasła 2019 – 29-30 czerwca - Jasło

Pod koniec czerwca swoje święto będzie obchodziło Jasło. Z tej okazji dla mieszkańców i turystów przygotowano wyjątkowego koncerty. Pierwszego dnia na scenie zobaczymy Ewelinę Lisowską. Możemy spodziewać się największych hitów wokalistki m.in. W Stronę Słońca, Nieodporny Rozum czy Prosta Sprawa. Gwiazdą drugie dnia obchodów Dni Jasła będzie legenda polskiego rocka zespół Lady Pank. Nie ma chyba osoby, która nie potrafiłaby zaśpiewać nieśmiertelnych piosenek tej grupy.

Dni Leżajska 2019 – 29-30.06.2019, Leżajsk

To będą dwa dni wyśmienitej zabawy. Jak co roku Dni Leżajska przyciągną do miasta prawdziwe tłumy. W tym roku na scenie zobaczymy jeden z najważniejszych zespołów w historii disco polo, który sprzedał blisko 16 mln płyt. Mowa o Bayer Full, z wokalista Sławomirem Świerzyńskim na czele. W trakcie imprezy będą też inne atrakcje, m.in. dojenie sztucznej krowy.

Good Fest Dębica 2019 - 29.06.2019, Dębica

Jak informują organizatorzy, firma oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zamierzają mocniej skupić się na wcielaniu w życie filarów strategii odpowiedzialności społecznej. Goodfest 2019 odbędzie się się w sobotę, 29 czerwca o godz. 16 na Stadionie Miejskim w Dębicy. Gwiazdami muzycznymi imprezy są wokalista i raper Smolasty oraz zespół Wilki.

IV Krasne Disco Polo Show – 30 czerwca – Krasne

To już czwarta edycja popularnej imprezy, która odbędzie się na stadionie Crasnovia Krasne. Podczas IV Krasne Disco Polo Show zagrają m.in. Paweł Stasiak z zespołem Papa D., Baciary oraz zespół Suski. To jeszcze nie wszystko. Ciągle czekamy na ogłoszenie największej gwiazdy wydarzenia. W zeszłym roku na scenie wystąpił Michał Wiśniewski.

Europejski Stadion Kultury 2019 - 21-23.06.2019 – Rzeszów

9. edycja festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury odbędzie się w dniach 21-23 czerwca br. W tym roku organizatorzy przygotowali 40 różnych wydarzeń. Na ogłoszenie tegorocznych gwiazd musimy jeszcze trochę poczekać. Tylko w zeszłym roku na koncercie głównym bawiło się ponad 50 tys. osób.

Festiwal powstał w 2011 roku, a od 2013 r. odbywa się w ramach projektu Wschód Kultury. Europejski Stadion Kultury 2019 to łącznie 40 wydarzeń z różnych dziedzin sztuki. W ramach wydarzeniach uczestnicy mogą bezpłatnie wybrać się na koncerty, spektakle, wystawy, pokazy filmowe, warsztaty oraz spotkania. Impreza rozpocznie się w piątek 21 czerwca na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

- Na scenie pojawiają się największe polskie gwiazdy, które razem z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego wspólnie wykonają swoje utwory. Podczas festiwalu nie zabraknie także kolejnych edycji wydarzeń znanych już rzeszowskiej publiczności, które na stałe wpisały się w program Festiwalu, takich jak choćby Silent Disco - zapowiadają organizatorzy.

W zeszłym roku największą gwiazdą był Fink – brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor i DJ. Muzyk wystąpił razem z bardzo popularnym w Polsce Organkiem. Oprócz nich na scenie wystąpili m.in. Golec uOrkiestra i Zdob si Zdub (Mołdawia) Lao Che i Trio Mandili (Gruzja), Happysad i Brunettes Shoot Blondes (Ukraina).

Projekt integruje środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego, czyli Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy. Na Festiwal

Wschód Kultury składają imprezy organizowane w trzech polskich miastach: Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

Dzieje się na Podkarpaciu
Imprezy szczególnie polecane
wszystkie
koncert
sport
inne
działo się
archiwum
kalendarium
koncert
18.07
Koncert Los Kamer
Stalowa Wola
inne
20.07 - 21.07
Jarmark Podkarpacki
Rzeszów
sport
20.07
II Podkarpacki Zlot Rowerzystów
Besko
inne
27.07
Komediowy Spektakl Teatralny "Mężczyzna Idealny"
Polańczyk
koncert
27.07
Gala Muzyki Disco Polo
Jeżowe
inne
28.07
Dni Ziemi Żmigrodzkiej 2019
Nowy Żmigród
koncert
02.08
Festiwal GetMeHigh
Rzeszów
koncert
01.08 - 03.08
Bies Czad Blues 2019
Przysłup 27 (k/Cisnej)
koncert
03.08
Podkarpacki Festiwal Organowy
Jarosław (i inne miasta)
sport
04.08
I Maraton Rowerowy w Grębowie
Grębów
sport
08.08 - 11.08
Poland Gravel Race
Przemyśl
koncert
10.08
Oleszyce Rap Festiwal 2019 IX Edycja
Oleszyce
inne
10.08 - 11.08
Dni Miodu
Bojanów
koncert
24.08
Rockowa Noc 2019
Rzeszów
inne
11.08
Cyklokarpaty Dukla
Dukla
koncert
15.08 - 17.08
Cieszanów Rock Festiwal
Cieszanów
inne
22.08 - 25.08
Jarmark Jarosławski
Jarosław
sport
24.08
Bieg Partyzant
Gumniska
inne
24.08 - 25.08
Dni Mielca 2019
Mielec
inne
30.08 - 31.08
KrosCon ver.2 - konwent fantastyki i gier planszowych
Krosno
relacja
ZEW się budzi Festiwal: rock od rana w sercu Bieszczad
Zobacz
relacja
ZEW się budzi Festiwal: dla po nas pokoleń robimy jaśniej!
Zobacz
inne
31.08
Holi - Święto Kolorów w Jaśle
Jasło
inne
29.06
Good Fest Dębica 2019
Dębica
inne
29.06 - 30.06
Dni Leżajska 2019
Leżajsk
inne
11.07 - 14.07
Folkowisko 2019
Folkowisko to prawdopodobnie najbardziej „dziadowski” festiwal w Polsce. Już sami organizatorzy przyznają, że Folkowisko to nie zwykła impreza, tylko stan umysłu. Najlepiej samemu się o tym przekonać w dniach 11-14 lipca w Gorajcu. Podczas imprezy zagrają m.in. Żywiołak, Dziady Kazimierskie oraz Joryj Kłoc.
koncert
21.06 - 23.06
Europejski Stadion Kultury
Europejski Stadion Kultury 2019, Rzeszów
koncert
01.06
Reggae nad Wisłokiem 2019
Rzeszów, Park Kultury i Wypoczynku
inne
02.06
V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Stalowa Wola, lotnisko w Turbi
koncert
11.05
Dawid Podsiadło Wielkomiejski Tour
Rzeszów Filharmonia Podkarpacka
sport
14.04
Bieg 80-lecia FKS Stal Mielec
Mielec
koncert
06.04
40-lecie zespołu Dżem
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
sport
22.04
Żużel: mecz Polska vs Reszta Świata
Stadion Miejski w Rzeszowie
koncert
01.05 - 05.05
Balony nad Krosnem
Krosno
koncert
02.05 - 04.05
Festiwal „ZEW się budzi”
Cisna
koncert
03.05
Święto Paniagi 2019
Rzeszów
sport
26.05
IV Bieszczadzki Bieg Przełajowy
Muczne
koncert
07.04
Kasia Kowalska
 Rzeszów, Pod palmą
inne
07.06 - 08.06
Festiwal Przestrzeni Miejskiej
Rzeszów, parking przy Hali Podpromie
poprzednie
kolejne
pełna strona podkarpacia
partner