wróć
zewsiebudzi.pl

ZEW się budzi Festiwal: rock od rana w sercu Bieszczad

O siódmej rano na scenę festiwalową w Cisnej wszedł Nocny Kochanek. Ku zdziwieniu muzyków, czekały na niego tłumy. Tak rozpoczęła się druga edycja ZEW się budzi. Pośrodku lasu trwa wyjątkowy festiwal, na którym dziś i jutro zagrają gwiazdy polskiego rocka. - To jedyny festiwal, gdzie przed godz. 10., mamy za sobą już sześć koncertów - przyznał prowadzący to wydarzenie Piotr Metz

Koncerty rockowe w Bieszczadach o świcie? Dobra! - odpowiedzieli fani muzyki, którzy niemal wyprzedali drugą edycję ZEW się budzi Festiwal. To jedyna impreza muzyczna, która zaprasza pod scenę do samego rana. Gdy Nocny Kochanek wchodził na scenę o siódmej, tłum festiwalowiczów dreptał w miejscu, czekając na przejście przez bramkę. Kolejka sięgała torów oddzielających miasteczko festiwalowe od reszty miasta. 

Wczoraj do Leska i Cisnej zjechały tysiące fanów rocka, żeby od rana bawić się przy utworach ulubionych zespołów. Dziś wieczorem zagra: Krzysztof Zalewski, Coma, Tomek Lipiński, Sosnowski i KSU, którzy otwierali festiwal o poranku rok temu. Teraz ta rola przypadła Nocnemu Kochankowi. Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu, potrzebuje - jak zdradzili jego koledzy z zespołu, godzinę czasu na rozśpiewanie. Dziś mógł ćwiczyć przy wschodzie słońca. Na nadmiar snu nie narzekał również Piotr Metz. Wczoraj współprowadził „Top Wszech Czasów” w studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7, dziś od rana zapowiada koncerty w Bieszczadach. Witając się z ludźmi pod sceną, zapytał, czy wyspani jesteśmy. Po czym dodał, że sam spał dwie i pół godziny i czuje się świetnie. Bieszczady regenerują.

- ZEW się budzi to jedyny festiwal, który zaczyna się o świcie. Tworząc koncepcję festiwalu, od początku chcieliśmy, żeby był przebudzeniem po zimowym śnie - mówi Anna Dostatnia z zespołu organizacyjnego festiwalu. Inicjatorem i sponsorem głównym festiwalu ZEW się budzi, jest marka kosmetyków dla mężczyzn ZEW for men, która jako jeden z głównych składników aktywnych stosuje węgiel drzewny pozyskiwany z tradycyjnych bieszczadzkich wypalarni. - W Bieszczadach zachowała się dzika natura, wyjątkowi ludzie i niezwykła muzyczna energia. Dlatego naszym marzeniem było stworzyć tu wydarzenia, które połączyłoby te wszystkie elementy - dodaje.

W drugiej części Koncertów Porannych odbył się finał konkursu Odkrycia ZEW, promującego zespoły grające, szeroko pojętą muzykę gitarową. Każdy z zespołów miał do dyspozycji 30 minut na zaprezentowanie własnego materiału. Zagrali: The Paix, Hellvoid, The Backstage, Hurrockaine i 0% Normy. Zespoły zaskoczyły różnorodnością, grając ska, metalcore, grunge, heavy metal i hard rocka.

W przerwach między koncertami, dla uczestników ZEW się budzi Festiwal przygotowano wiele atrakcji. W sekcji sportowej można poćwiczyć crossfit, odwiedzić barbera i posłuchać, Piotra Metza, który o 13., na Małej Scenie opowiadał o legendarnym festiwalu Woodstock ’69.

Koncerty Wieczorne rozpoczęły się o godz. 18. Od występu KSU. Po nich na scenie zaprezentowali się Sosnowski, Tomek Lipiński z zespołem, Coma i Krzysztof Zalewski. 

Festiwal potrwa do 4 maja. Na jutro zagra grupa Cztery Szmery, Łona i Webber, Lech Janerka (pracujący nad nową płytą; kto wie, może zaprezentuje przedpremierowe utwory), Lao Che, Nocny Kochanek i, na finał, Kult. 

Dzieje się na Podkarpaciu
Imprezy szczególnie polecane
wszystkie
koncert
sport
inne
działo się
archiwum
kalendarium
koncert
16.01
Daniel Spaleniak
Rzeszów
koncert
18.01
Pavlovitz No Profits + opowieści Beskidzkiego Bradiagi
Dukla
inne
23.01
Jezioro łabędzie, Russian National Ballet
Rzeszów
koncert
25.01
Koncert karnawałowy
Stalowa Wola
inne
25.01
Gala Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
Dębica
sport
25.01
VI Zimowy Maraton Bieszczadzki
Cisna
teatr
26.01
Pikantni
Dębica
kabaret
27.01
Grupa MoCarta wśród gwiazd
Sanok
koncert
28.01
Sławek Uniatowski, koncert z zespołem
Rzeszów
sport
29.01
PlusLiga: Asseco Resovia - GKS Katowice
Rzeszów
relacja
ZEW się budzi Festiwal: rock od rana w sercu Bieszczad
Zobacz
relacja
ZEW się budzi Festiwal: dla po nas pokoleń robimy jaśniej!
Zobacz
inne
22.08 - 25.08
Jarmark w Jarosławiu
Jarosław
inne
30.08 - 31.08
KrosCon ver.2
Krosno
inne
29.06
Good Fest Dębica 2019
Dębica
inne
29.06 - 30.06
Dni Leżajska 2019
Leżajsk
inne
11.07 - 14.07
Folkowisko 2019
Folkowisko to prawdopodobnie najbardziej „dziadowski” festiwal w Polsce. Już sami organizatorzy przyznają, że Folkowisko to nie zwykła impreza, tylko stan umysłu. Najlepiej samemu się o tym przekonać w dniach 11-14 lipca w Gorajcu. Podczas imprezy zagrają m.in. Żywiołak, Dziady Kazimierskie oraz Joryj Kłoc.
inne
27.07
Mężczyzna idealny z randki w ciemno
Amfiteatr w Polańczyku
koncert
21.06 - 23.06
Europejski Stadion Kultury
Europejski Stadion Kultury 2019, Rzeszów
koncert
01.06
Reggae nad Wisłokiem 2019
Rzeszów, Park Kultury i Wypoczynku
inne
02.06
V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Stalowa Wola, lotnisko w Turbi
koncert
11.05
Dawid Podsiadło Wielkomiejski Tour
Rzeszów Filharmonia Podkarpacka
sport
14.04
Bieg 80-lecia FKS Stal Mielec
Mielec
koncert
06.04
40-lecie zespołu Dżem
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
sport
22.04
Żużel: mecz Polska vs Reszta Świata
Stadion Miejski w Rzeszowie
koncert
01.05 - 05.05
Balony nad Krosnem
Krosno
koncert
02.05 - 04.05
Festiwal „ZEW się budzi”
Cisna
koncert
03.05
Święto Paniagi 2019
Rzeszów
koncert
23.05 - 25.05
Kulturalia Leżajsk
Rzeszów, ul. Dołowa
sport
26.05
IV Bieszczadzki Bieg Przełajowy
Muczne
koncert
07.04
Kasia Kowalska
 Rzeszów, Pod palmą
inne
07.06 - 08.06
Festiwal Przestrzeni Miejskiej
Rzeszów, parking przy Hali Podpromie
poprzednie
kolejne
pełna strona podkarpacia
partner