wróć
zewsiebudzi.pl

ZEW się budzi Festiwal: rock od rana w sercu Bieszczad

O siódmej rano na scenę festiwalową w Cisnej wszedł Nocny Kochanek. Ku zdziwieniu muzyków, czekały na niego tłumy. Tak rozpoczęła się druga edycja ZEW się budzi. Pośrodku lasu trwa wyjątkowy festiwal, na którym dziś i jutro zagrają gwiazdy polskiego rocka. - To jedyny festiwal, gdzie przed godz. 10., mamy za sobą już sześć koncertów - przyznał prowadzący to wydarzenie Piotr Metz

Koncerty rockowe w Bieszczadach o świcie? Dobra! - odpowiedzieli fani muzyki, którzy niemal wyprzedali drugą edycję ZEW się budzi Festiwal. To jedyna impreza muzyczna, która zaprasza pod scenę do samego rana. Gdy Nocny Kochanek wchodził na scenę o siódmej, tłum festiwalowiczów dreptał w miejscu, czekając na przejście przez bramkę. Kolejka sięgała torów oddzielających miasteczko festiwalowe od reszty miasta. 

Wczoraj do Leska i Cisnej zjechały tysiące fanów rocka, żeby od rana bawić się przy utworach ulubionych zespołów. Dziś wieczorem zagra: Krzysztof Zalewski, Coma, Tomek Lipiński, Sosnowski i KSU, którzy otwierali festiwal o poranku rok temu. Teraz ta rola przypadła Nocnemu Kochankowi. Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu, potrzebuje - jak zdradzili jego koledzy z zespołu, godzinę czasu na rozśpiewanie. Dziś mógł ćwiczyć przy wschodzie słońca. Na nadmiar snu nie narzekał również Piotr Metz. Wczoraj współprowadził „Top Wszech Czasów” w studiu przy Myśliwieckiej 3/5/7, dziś od rana zapowiada koncerty w Bieszczadach. Witając się z ludźmi pod sceną, zapytał, czy wyspani jesteśmy. Po czym dodał, że sam spał dwie i pół godziny i czuje się świetnie. Bieszczady regenerują.

- ZEW się budzi to jedyny festiwal, który zaczyna się o świcie. Tworząc koncepcję festiwalu, od początku chcieliśmy, żeby był przebudzeniem po zimowym śnie - mówi Anna Dostatnia z zespołu organizacyjnego festiwalu. Inicjatorem i sponsorem głównym festiwalu ZEW się budzi, jest marka kosmetyków dla mężczyzn ZEW for men, która jako jeden z głównych składników aktywnych stosuje węgiel drzewny pozyskiwany z tradycyjnych bieszczadzkich wypalarni. - W Bieszczadach zachowała się dzika natura, wyjątkowi ludzie i niezwykła muzyczna energia. Dlatego naszym marzeniem było stworzyć tu wydarzenia, które połączyłoby te wszystkie elementy - dodaje.

W drugiej części Koncertów Porannych odbył się finał konkursu Odkrycia ZEW, promującego zespoły grające, szeroko pojętą muzykę gitarową. Każdy z zespołów miał do dyspozycji 30 minut na zaprezentowanie własnego materiału. Zagrali: The Paix, Hellvoid, The Backstage, Hurrockaine i 0% Normy. Zespoły zaskoczyły różnorodnością, grając ska, metalcore, grunge, heavy metal i hard rocka.

W przerwach między koncertami, dla uczestników ZEW się budzi Festiwal przygotowano wiele atrakcji. W sekcji sportowej można poćwiczyć crossfit, odwiedzić barbera i posłuchać, Piotra Metza, który o 13., na Małej Scenie opowiadał o legendarnym festiwalu Woodstock ’69.

Koncerty Wieczorne rozpoczęły się o godz. 18. Od występu KSU. Po nich na scenie zaprezentowali się Sosnowski, Tomek Lipiński z zespołem, Coma i Krzysztof Zalewski. 

Festiwal potrwa do 4 maja. Na jutro zagra grupa Cztery Szmery, Łona i Webber, Lech Janerka (pracujący nad nową płytą; kto wie, może zaprezentuje przedpremierowe utwory), Lao Che, Nocny Kochanek i, na finał, Kult. 

Dzieje się na Podkarpaciu
Imprezy szczególnie polecane
wszystkie
koncert
sport
inne
działo się
archiwum
kalendarium
koncert
07.02
Michał Wiśniewski Akustycznie
Rzeszów
sport
08.02
II Podkarpackie Targi Wędkarskie
Rzeszów
sport
08.02
VI Bieszczadzki Bieg Narciarski
Muczne (Bieszczady)
koncert
08.02
lllusion
Krosno
koncert
09.02
Krzysztof Krawczyk
Rzeszów
teatr
10.02
Spektakl Dziwna Para
Rzeszów
koncert
14.02
Mateusz Ziółko
Rymanów
sport
15.02
Asseco Resovia Rzeszów vs MKS Będzin
Rzeszów
kabaret
16.02
Kabaret Smile
Rzeszów
koncert
18.02 - 19.02
Eleni
Przemyśl i Łańcut
sport
22.02
Łemkowyna Winter Trail 2020
Iwonicz-Zdrój
koncert
22.02
Doda z Orkiestrą
Rzeszów
sport
26.02
Asseco Resovia Rzeszów vs Verva Warszawa
Rzeszów
koncert
28.02
Dżem - 40-lecie
Stalowa Wola
koncert
29.02
HipHop Festiwal 2020 - Kękę x Kali
Tarnobrzeg
koncert
29.02
Queen Symfonicznie
Dębica
inne
29.02
MIŚCON - Przemyski Konwent Gier i Fantastyki
Przemyśl
koncert
16.01
Daniel Spaleniak
Rzeszów
koncert
18.01
Pavlovitz No Profits + opowieści Beskidzkiego Bradiagi
Dukla
inne
23.01
Jezioro łabędzie, Russian National Ballet
Rzeszów
koncert
25.01
Koncert karnawałowy
Stalowa Wola
inne
25.01
Gala Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
Dębica
sport
25.01
VI Zimowy Maraton Bieszczadzki
Cisna
teatr
26.01
Pikantni
Dębica
kabaret
27.01
Grupa MoCarta wśród gwiazd
Sanok
koncert
28.01
Sławek Uniatowski, koncert z zespołem
Rzeszów
sport
29.01
PlusLiga: Asseco Resovia - GKS Katowice
Rzeszów
relacja
ZEW się budzi Festiwal: rock od rana w sercu Bieszczad
Zobacz
relacja
ZEW się budzi Festiwal: dla po nas pokoleń robimy jaśniej!
Zobacz
kabaret
27.01
Grupa MoCarta wśród gwiazd
Sanok
inne
12.01
Finał WOŚP na Podkarpaciu. Moc pozytywnej energii w Rzeszowie i innych miastach
W niedzielę 12 stycznia Rzeszów tradycyjnie włączy się w akcję, która już na stałe zapisała się w polskim kalendarzu. I zrobi to z wielkim rozmachem! W sercu miasta wystąpią prawdziwe tuzy polskiej sceny muzycznej: Feel, Skaldowie, Mr. Zoob czy Oberschlesien. Ale to nie koniec atrakcji!
inne
28.01
Uniatowski w Rzeszowie - The Best Of Wodecki | Sinatra | Zaucha
Jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Celine Dion i Michaelem Buble. We wtorek, 28 stycznia o g. 19.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert z autorskimi utworami Sławka Uniatowskiego oraz jego największych idoli: Zbyszka Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry.
inne
20.12
Sztywny Pal Azji, Kobranocka i Róże Europy w Rzeszowie
W ostatni piątek przed świętami gratka dla fanów polskiego rocka. Chyba każdy komu w latach 80. i 90. nie obcy był ten gatunek, pamięta zespoły, które 20 grudnia zagrają w rzeszowskim klubie Pod Palmą. Tego dnia na scenie pojawią się grupy Sztywny Pal Azji, Kobranocka i Róże Europy.
inne
08.12
Teresa Werner zaśpiewa w Rzeszowie
Na Śląsku jej piosenki biły już rekordy popularności, a od kilku lat podbija całą Polskę. Teresa Werner zaśpiewa w rzeszowskim kinie Zorza już w niedzielę, 8 grudnia.
inne
19.11
Russian National Ballet "Kostroma" w Filharmonii Podkarpackiej
Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą, jak im przyświeca jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.
inne
29.11 - 01.11
11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy
Jak w trzy dni zwiedzić niemal cały świat, praktycznie nie ruszając się z miejsca? Wystarczy przybyć na 11. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy do G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. W dniach 29 listopada ­­‒ 1 grudnia o swoich pasjach, dokonaniach i osiągnięciach opowiadać będą zarówno wyczynowi i popularni globtroterzy, jak i zwyczajni wędrowcy, autostopowicze i backpakerzy. W ramach imprezy zaplanowano także muzyczną podróż z zespołem Voo Voo.
inne
19.11
Eleni w Lubaczowie
Niegdyś jej fani z utęsknieniem czekali na niedzielę – niemal każde wydanie telewizyjnego „Koncertu życzeń” okraszone było utworem Eleni. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, „Miłość jak wino”, „Za wszystkie noce” to tylko niektóre z przebojów z jej bogatej dyskografii. Artystka zaśpiewa we wtorek 19 listopada o godz. 18.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Lubaczowie. Bilety 65 zł.
inne
31.10
Zaduszki Jazzowe w Rymanowie: Los Agentos & Marek Napiórkowski
To będzie wyjątkowy koncert, ponieważ będą dwie sceny, na których wystąpią dwa zespoły. Na scenie pierwszej zagrają Los Agentos, a na drugiej Marek Napiórkowski, wspierany przez Jana Smoczyńskiego, Pawła Dobrowolskiego i Mino Cinelu. Zaduszki Jazzowe odbędą się w czwartek 31 października o godz. 18.30 w restauracji Jaś Wędrowniczek w Rymanowie. Bilety można nabyć w cenie 65 zł.
inne
22.08 - 25.08
3. Festiwal Filmów Karpackich
Od 23 do 25 sierpnia potrwa 3. Festiwal Filmów Karpackich. W sercu Bieszczad na miłośników kina czeka blisko 20 filmów kino plenerowe, spotkania z twórcami oraz warsztaty filmowe. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
koncert
15.08 - 17.08
Cieszanów Rock Festiwal 2019
Cieszanów
inne
22.08 - 25.08
Jarmark w Jarosławiu
Jarosław
inne
30.08 - 31.08
KrosCon ver.2
Krosno
inne
29.06
Good Fest Dębica 2019
Dębica
inne
29.06 - 30.06
Dni Leżajska 2019
Leżajsk
inne
11.07 - 14.07
Folkowisko 2019
Folkowisko to prawdopodobnie najbardziej „dziadowski” festiwal w Polsce. Już sami organizatorzy przyznają, że Folkowisko to nie zwykła impreza, tylko stan umysłu. Najlepiej samemu się o tym przekonać w dniach 11-14 lipca w Gorajcu. Podczas imprezy zagrają m.in. Żywiołak, Dziady Kazimierskie oraz Joryj Kłoc.
inne
27.07
Mężczyzna idealny z randki w ciemno
Amfiteatr w Polańczyku
koncert
21.06 - 23.06
Europejski Stadion Kultury
Europejski Stadion Kultury 2019, Rzeszów
koncert
01.06
Reggae nad Wisłokiem 2019
Rzeszów, Park Kultury i Wypoczynku
inne
02.06
V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Stalowa Wola, lotnisko w Turbi
koncert
11.05
Dawid Podsiadło Wielkomiejski Tour
Rzeszów Filharmonia Podkarpacka
sport
14.04
Bieg 80-lecia FKS Stal Mielec
Mielec
koncert
06.04
40-lecie zespołu Dżem
Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
sport
22.04
Żużel: mecz Polska vs Reszta Świata
Stadion Miejski w Rzeszowie
koncert
01.05 - 05.05
Balony nad Krosnem
Krosno
koncert
02.05 - 04.05
Festiwal „ZEW się budzi”
Cisna
koncert
03.05
Święto Paniagi 2019
Rzeszów
koncert
23.05 - 25.05
Kulturalia Leżajsk
Rzeszów, ul. Dołowa
sport
26.05
IV Bieszczadzki Bieg Przełajowy
Muczne
koncert
07.04
Kasia Kowalska
 Rzeszów, Pod palmą
inne
07.06 - 08.06
Festiwal Przestrzeni Miejskiej
Rzeszów, parking przy Hali Podpromie
poprzednie
kolejne
pełna strona podkarpacia
partner